Czarnobyl – Kłamstwo i manipulacja danymi symptomem XXI wieku

Od wielu lat zauważalne są próby zafałszowania prawdy o Czarnobylu. Dokładniej mówiąc wciąż są próby udowodnienia, że w zasadzie w Czarnobylu nic się takiego strasznego nie stało. Przypomnę tu  Profesora Strupińskiego, który twierdził, że ewakuacja Czarnobyla była błędem, i nie ma tam zagrożenia dla życia. Zwierzęta żyją, przyroda istnieje, a poziom promieniowania gamma utrzymuje się w normie.

Od kilku miesięcy Białoruś  i Ukraina zaczęły publikować dane pomiarów radioaktywności. Niestety pomiary są publikowane w systemie rosyjskim, tj raz dziennie o 6 rano, co nie odzwierciedla faktycznego poziomu promieniowania i jego wpływu na życie.

Uwagę zwraca miasteczko Bragin leżące o ok 45km od Czarnobyla. Było najbardziej narażone na skutki wybuchu w Czarnobylu.

Bragin1

nihms417691f3

Od czasu rozpoczęcia publikacji pomiarów, poziom promieniowania średnio wynosi 600nSv ( 366nSv jest poziomem alarmowym ). Co jest zastanawiające wszystkie sąsiednie pomiary, są w granicach dopuszczalności, więc albo ktoś celowo fałszuje dane, albo mamy do czynienia z ciekawą anomalią: W punkcie  “zero” promieniowanie jest mniejsze niż 45 km od niego.

Braagin092016

Żródło: Eur Dep Map

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*