Francja – Elektrownie atomowe we Francji muszą zminejszyć moc przekazywaną do sieci energetycznej

Największy światowy potentat  energetyki jądrowej Electricite de France (EDF)  w tym tygodniu z powodu możliwości przeciążenia sieci energetycznej został zmuszony do ograniczenia mocy przesyłanej do sieci. Spowodowane to zostało wyższą  niż byłą szacowana ilością dostarczonej energii elektrycznej przesyłanej z Europy, a  pochodzącej z wiatru i słońca. Niektóre analizy energetyczne przewidują, że wpłynie to na limitowanie dostaw energii z elektrowni jądrowych. Według Dominique’a Miniere, zastępcy  dyrektora inżynierii i produkcji w EFR zjawisko to będzie zachodziło coraz częściej.

EDF-Nuclear-Power-Plant-425x283

Jest to duży problem dla EFD, które twierdzi, że nie zwiąże końca z końcem, o ile ceny hurtowe dostarczanej energii z elektrowni jądrowych nie zostaną podniesione.Najwięksi odbiorcy energii elektrycznej we Francji skłonili rząd do utrzymania ceny hurtowej energii jądrowej pochodzącej z  EFD na obecnym poziomie, aby móc konkurować z cenami energii pochodzącej z Niemiec.

Gdy po katastrofie jądrowej w Fukushimie Niemcy zamknęli 8 elektrowni, Francuzi twierdzili, że efektem tego będzie poszukiwanie energii we Francji i nawoływali do oszczędzania energji, żeby nie spowodować “block uot” energetycznego.

Ale sytuacja właścicieli elektrowni jądrowych jest nie do pozazdroszczenia, jeżeli energetyka ze źródeł odnawialnych będzie się rozwijała. Nastąpi wzrost dostępnej energii i zniknie straszak wystąpienia block out. Elektrownie jądrowe staną się zbyt niebezpieczne i zbyt kosztowne.

Źródło:http://enformable.com/2014/03/frances-nuclear-power-generation-cuts-due-increased-wind-solar-output/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*