Japonia – Partie wchodzące w skład rządu Japonii – Partia Liberalno Demokratyczna i Partia Nowa Komeito są blisko porozumienia w sprawie nowego plamu energetycznego Japonii

Partie rządzące w japońskim rządzie tj. partii Liberalno-Demokratyczna i partii Nowa Komeito , są bliskie porozumienia w sprawie nowego planu energetycznego. Opracowano główne kierunki  projektu  który zakłada  dalsze przyspieszenie rozwoju energii odnawialnej .

src.adapt.960.high.1394937928537

Projekt został zaprezentowany pod koniec lutego , ale członkowie partii Nowa Komeito nie byli zadowoleni z części projektu , ponieważ  rząd zwiększając swoje zaangażowanie na rzecz odnawialnych źródeł energii jako alternatywy dla energetyki jądrowej nie podał danych umożliwiających oszacowanie kosztów zarówno dotacji na nowe technologie, jak i kosztów likwidacji energetyki jądrowej. .

W wyniku dyskusji ,rząd zgodził się dążyć do zwiększenia rozwoju powyżej poprzednich poziomów ustanowionych w przeszłości . Zgodnie z krajowym planem  perspektywicznym energii ustalonego w 2010r. przyjęto,  że energia odnawialna będzie stanowić 20 % całkowitej podaży energii w 2030 roku .

Pomimo faktu że większość obywateli w Japonii chce  odejścia od energii jądrowej ,projekt planu energii nadal definiuje energię jądrową jako  podstawowe źródła energii i pracy , i zakłada uruchomienie reaktorów jądrowych zamkniętych po marcu 2011r.

b284ba20-1350-4179-9e71-466eba03bf7a-460x276

Źródło: http://enformable.com/2014/04/ruling-parties-japan-agree-new-basic-energy-plan/

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*