Japonia – Odezwa Dr. Shigeru Mita do kolegów lekarzy “Tokio nie nadaje się do zamieszkiwania”

Doktor Shigeru Mita, który wyprowadziła się z Tokio do Okayama i założył tam klinikę, opublikował w pismie Związku Lekarzy list, w którym wyjaśnia przyczyny swojej decyzji. Ponieważ są one bardzo niepokojące postanowiłem je przetłumaczyć i opublikować:

Shigeru Mita
  Dlaczego wyprowadziłem się z Tokio

Shigeru Mita ( Klinika Mita)

Do kolegów Lekarzy

W marcu 2014r zamknąłem Klinikę Mita, która służyła społeczeństwu dzielnicy Tokio Kodaira od ponad 50 lat, założoną przez mojego Ojca i otworzyłem ją 21 kwietnia 2014r  w miejscowości Okayama. Byłem członkiem zespołu  lekarzy pracujących w Kodaira od 1990r, tj od czasu gdy rozpocząłem praktykę lekarską w klinice mojego Ojca. Pracowałem w Pogotowiu Ratunkowym  Kodaira  i w zespole wypadkowym.

W tokio podstawowym zagrożeniem było trzęsienie ziemi. Wielokrotnie zwracałem uwagę na zagrożenie trzęsieniem ziemi, mogącym uszkodzić elektrownie jądrową Hamaoka, mogącą skazić radioaktywnie Tokio. Prosiłem rząd i władze miasta o wyposażenie mieszkańców Tokio w jodek potasu. Lekceważono moje zastrzeżenia, twierdząc że nic takiego się nie stanie. Nawet nie opracowano planu działania na wypadek takiego zdarzenia.

Niestety przyszedł marzec 2011. Oczywiste było, że katastrofa nuklearne w Fukushimie skazi wschodnią Japonię i metropolię Tokio.

Skażenie ziemi mierzy się w bq/kg. Pomierzono skażenie w 23 dzielnicach Tokio. We wschodnich jest ono od 1000 do 40000bq/kg, w zachodnich 300 do 1000 bq/kg. Po katastrofie w Czarnobylu w Kijowie skażenie wynosiło 500bq/kg,  zachodnie Niemcy 90bq/kg, Włochy 100bq/kg, a Francja 30bq/kg. W tych krajach zaobserwowano  pogorszenia zdrowia społeczeństwa.  Przed 2011r w Tokio skażenie gleby wynosiło od 0, do 1,5bq/kg. Aktualnie w Kodaira jest 200-300bq/kg.

Proszę obejrzyjcie ten raport , dostępny  w internecie. Myślę, że wiedza ludzi którzy widzieli Czarnobyl i słuchali opowieści mieszkających tam ludzi jest waznym elementem edukacji

Ich doświadczenia wskazują na to, że Tokio nie jest miejscem do stałego zamieszkania. Kto chce w nim przebywać, musi co jakiś czas opuszczać to miasto na określony czas. Kwestie takie jak wyludnienie i upadek państwa nadal obciążają życie drugiego i trzeciego pokolenia Ukraińców i Białorusinów dzisiaj, i obawiam się, że to może być przyszłością wschodniej Japonii.

Od grudnia 2011 roku przeprowadziłem badania tarczycy, USG, testy czynności tarczycy, ogólne badania krwi i badania biochemiczne  około 2000 osób, głównie rodzin w obszarze metropolitalnym Tokio. Wskazują one na objawy dotyczące skutków promieniowania. Zauważyłem, że białe krwinki, zwłaszcza neutrofile, maleją wśród dzieci poniżej 10 roku życia. Zdarzają się przypadki znacznego spadku liczby neutrofilów w 0-1 latków urodzonych po trzęsieniu ziemi (<1000). W obu przypadkach wyniki zazwyczaj poprawiały się przy  przesuwanie na zachód Japonii (Neutrofile 0 –> 4500). Pacjenci zgłoszali krwotoki z nosa, wypadanie włosów, brak energii, krwawienie podskórne, krwawienie widoczne w moczu, zapalenia skóry, kaszel i różne inne niespecyficzne objawy.

Kodaira, w zachodnim Tokio, jest jednym z najmniej zanieczyszczonych obszarów w Tokio; jednak, zauważa się zmiany w wynikach badań krwi dzieci od połowy 2013 roku.Zanieczyszczenie w Tokio postępuje, a ponadto pogarsza koncentracja promieniowania miejskiej  na skutek  efektuspowodowanego przez miejskie systemy sanitarne, takie jak kanalizacja, wywóz śmieci i spalarnie odpadów promieniotwórczych. Dane mierzone przez grupy obywateli pokazały, że poziom promieniowania z koryta rzeki  Kawabori  w Higashiyamato i Higashimurayama w Tokio wzrósł drastycznie w ciągu ostatnich 1-2 lat. 

cdn.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*