Japonia – Nagano – Policja potwierdza śmierć 12 osób w wyniku wybuchu wulkanu Ontake

Nagano – wg policji prefektury Nagano podanej w poniedziałek  liczba ofiar wybuchu wulkanu  Ontake wyniosła 12 osób w poniedziałek. Poszukiwania trwają.

Zgon ośmiu  osób został potwierdzony w poniedziałek,, a cztery  w niedzielę. Są to pierwsze ofiary śmiertelne w wulkanicznej katastrofie w tym kraju w ostatnich 10 latach.

wulkanOntake

Wulkan Ontake  kontynuował erupcję  w poniedziałek.  3067-metrowy wulkan wyrzucał  chmury popiołu wulkanicznego na  około 500 metrów nad krawędź krateru poinformowała Japan Meteorological Agency.

Działania ratownicze, które zostały zawieszone w niedzielę wieczorem z powodu wykrycia toksycznych gazów wulkanicznych, zostały wznowione o godzinie 05:40 w poniedziałek.

Do Nagano wysłano około 540 ratowników i 10 śmigłowców.

Zespoły ratownicze skierowali się na szczyt dwoma trasami – w Trailheads Otaki i Kurosawa na stronie Nagano i szukał zagubionych  wspinaczy wokół chaty w pobliżu szczytu.

Według prefektury Nagano komendy policji i innych źródeł, 31 osób, na skutek  stanie zatrzymania krążenia i oddechowego został pochowane pod popiołem wulkanicznym wokół chaty w pobliżu szczytu lub w pobliżu krateru.

W niedzielę w nocy, lokalne władze ogłosiły, że z 31 zaginionych potwierdzono śmierć , czterech mężczyzn.

Według urzędnika public relations w SDF,  szczyt jest zasypany 50cm pyłu wulkanicznego pyłu wulkanicznego.
Komitet Koordynacyjny Japonii Meteorologicznego Agencji do przewidywania erupcji wulkanicznych ustalono, że wybuch był typu hydrowulkanicznego, który pojawia się, gdy woda gruntowa jest ogrzewana przez magmę.

Źródło: http://the-japan-news.com/news/article/0001604307

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*