Ukraina – Czy nastąpił wyciek radioaktywnych substancji w Doniecku?

Władze w Kijowie są zaniepokojone sytuacją w Doniecku. 16 czerwca nastąpił wybuch w podziemnym składowisku amunicji w zakładach chemicznych w Doniecki, które to składowisko sąsiaduje ze składem odpadów nuklearnych.

Plants-vs-Zombies-Garden-Warfare-the-vid-game-940x400

Ukraiński generał dywizji Andriej Taran, przedstawiciel specjalnej komisji d/s sytuacji w południowo-wschodniej Ukrainie powiedział na spotkaniu w sobotę: ” Składowisko odpadów radioaktywnych w pobliżu Doniecka jest ogromnym problemem gdyż wybuch w podziemnym składzie amunicji mógł doprowadzić do uszkodzenia struktury składowiska i spowodować wyciek radioaktywnych substancji. Sytuacja ta zagraża życiu i zdrowiu cywilnym mieszkańcom rejonu Doniecka. Apeluję do OBWE ( Organizacji Bezpieczeństwa i  Współpracy w Europie) o monitorowanie poziomu radioaktywności w regionie i podjęcie kroków celem zapobieżenia kataklizmowi jądrowemu.”

Źródło: RSOE EDIS

Tyle oficjalne źródła. Niestety system kontroli skażeń do jakiego jest publiczny dostęp przedstawia wiele do życzenia. Rosja prowadzi własne pomiary ( oficjalne – które podają jeden pomiar dziennie i nie odzwierciedla on chwilowych skoków promieniowania) i pomiary prowadzone przez ROSATOM, które zawsze są idealnie równe i nie zauważyłem podczas kilku lat ich obserwacji jakichkolwiek zmian poziomu radiacji. Rumuńskie – wg mnie są zupełnie niezaufane. podawane są od czasu do czasu. Bułgaria- w dniach 15 06 i 17,06 są skoki promieniowania, ale ponieważ od lutego tego roku w Macedonii ( Veles) są notorycznie przekraczane poziomy bezpieczeństwa radiacyjnego ( w ostatnim tygodniu dziesięciokrotnie), niekoniecznie to świadczy o zdarzeniach na Ukrainie.

there_are_no_gc3a7c3bfminimum_dosesgc3a7c3b6_of

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*