Japonia – Bagatelizowana śmierć zbiera daninę w Fukushimie. Katastrofa jądrowa zabija powoli Japończyków

Japoński rząd wciąż zaprzecza istnieniu i nie uznaje katastroficznych skutków katastrofy nuklearnej w Fukushimie powiedział  rezydujący w Londynie niezależny konsultant ds. promieniotwórczości Dr Ian Fairlie i dodał, że tysiące ludzi już zginęło, a dołączą do nich następni.

cancers2
Dr Ian Fairlie podaje, że liczba ofiar utraty zdrowia z powodu katastrofy nuklearnej w Fukushimie jest przerażające: od 2011 do 2015 roku około 12.000 pracowników było narażonych na wysoki poziom promieniowania (niektórzy do 250 mSv0, około 2000 osób zmarło z powodu skutków ewakuacji, złego stanu zdrowia i samobójstw związanych z katastrofą. Ponadto szacuje się, ze 5000 osób najprawdopodobniej stanie w obliczu nieuleczalnego raka w przyszłości, a to tylko wierzchołek góry lodowej.
A najgorsze jest to, że katastrofa jądrowa i kolejne narażenie na promieniowanie leży u podstaw długoterminowych skutków zdrowotnych, takich jak nowotwory, wylewy, CVS (zespół cyklicznych wymiotów), efekty chorób dziedzicznych i wiele, wiele innych.
„Żenujące jest to, że Rząd Japoński, jego doradcy i większość naukowców promieniowania w Japonii (oprócz kilku chwalebnych wyjątków) bagatelizują ryzyko promieniowania Oficjalną, powszechnie głoszoną tezą jest twierdzenie, że małe ilości promieniowania są nieszkodliwe. Z naukowego punktu widzenia jest to nieprawda ” podkreślił dr Fairlie.
Japoński Rząd posuwa się nawet tak daleko, że chce zwiększyć limit publicznego promieniowania w Japonii z 1 mSv do 20 mSv rocznie, a jego naukowcy starają się przekonać Międzynarodową Komisję Ochrony Radiologicznej (ICRP) do akceptacji tego ogromnego wzrostu.
“To nie jest nie tylko nienaukowe, jest również krzywdzące,” Dr Fairlie podkreślił, dodając, że ” nie ma bezpiecznej dawki – z wyjątkiem zerowej.”
Jednakże, podczas gdy japoński rząd przymyka oczy na prognozowanie późniejszych radiogenicznych efektów, Fundacja RERF z siedzibą w Hiroszimie i Nagasaki obserwuje japońskich rozbitków bomby atomowej i nadal rejestracji długoterminowe skutki promieniowania jądrowego.
“Z szacunków UNSCEAR z 48000 osób z Sv [zbiorowej dawki w populacji japońskiej z Fukushimy], można wycenić w wiarygodny sposób (za pomocą śmiertelnego czynnik ryzyka raka o 10% w SV), że około 5000 śmiertelnych nowotworów nastąpi w przyszłości w Japonii, spowodowana będzie promieniowaniem pochodzącym z Fukushimy ” zauważył.
Dr Fairlie dodał, że oprócz problemów związanych z promieniowaniem, dawni mieszkańcy prefekturze Fukushima cierpią na Post-Stress Disorder (Trauma), PTSD depresję, zaburzenia lękowe, które najwyraźniej powodują zwiększoną ilość samobójstw.

Biegły wskazał również na 15 procentowy spadek liczby urodzeń żywych noworodków w prefekturze w 2011 roku, jak również wystąpienie wyższych stawek wczesnych poronień samoistnych i wzrost 20 procent śmiertelności niemowląt w 2012 roku.

“To jest niemożliwe, aby nie być poruszony skalą kosztów Fukushimy pod względem zgonów, samobójstw, złego stanu zdrowia psychicznego i ludzkiego cierpienia”, powiedział ekspert.
Żródło: http://sputniknews.com/analysis/20150820/1025992771.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*