Japonia -Światowe media “zapomniały” poinformować o tajfunie Etau który zaatakował Japonię

Światowe media nie poinformowały o Tajfunie Etau który zaatakował Japonię. Tajfun Etau przyniósł  deszcze, powodzie i sztormowy watr do Japonii. Dziesiątki tysięcy Japończyków zostały zmuszone  do opuszczenia swoich domów w całym kraju.

japan-storm-etau-floods

Agencja Meteorologiczna Japonii informuje, że  duża część kraju pozostaje pod wpływem niesprzyjającej pogody, Największe zagrożenie występuje  w. Prefekturze Fukushima. Miasta  Tochigi i Ibaraki, są narażone na intensywne opady deszczu, z rozluźnieniem gruntu i powodzią włącznie.

Etau doprowadziło do katastrofalnych powodzi w Japonii, kilka osób zaginionęło, a poziom wody był na wysokości pasa. “To jest skala ulewy, jakiej jeszcze nie doświadczyłem”. Poważne niebezpieczeństwo, może być nieuchronnepowiedział Takuya Deshimaru  na konferencji prasowej.

Zdjęcia satelitarne wykazały, że burza przeszła przez centralną Japonię. Intensywne opady deszczu przeniósły się na północ, nad główną wyspę Honsiu, z prawie 50cm opadem deszczu. Burza teraz osłabła i przeniosła się nad Morzem Japońskie, gdzie zamierza się go rozproszyć, ale deszcze nadal nawiedzają  ten kraj.

Dziesiątki tysięcy ludzi musiało opuścić swoje domy, z dramatyczne nagrania pokazują powodzie zmiatające budynki i samochody. Premier Shinzo Abe informując,  że urzędnicy pracują ciężko, aby ratować ludzi i im pomagać,  dodał: Rząd będzie robił wszystko, by poradzić sobie z katastrofą kierując swój najwyższy priorytet na życie ludzi

Ale to nie koniec problemu.Powódź spowodowana przez tajfun  Etau spowodowała nowe wycieki zanieczyszczonej wody z elektrowni jądrowej Fukushima do oceanu.

Tokyo Electric Power CO. (TEPCO) potwierdziło dziś , że setki ton radioaktywnej wody wyciekło z zakładu do oceanu, ale utrzymuje, że incydent nie stanowi zagrożenia dla środowiska.

 We wtorek TEPCO uznało wystąpienie ryzyka tajfunu na miejscu katastrofy  jądrowej, przedstawiając podjęte środki  zapobiegawcze.

“Gdy wystąpią ulewne deszcze TEPCO  stosuje standardowe procedury: zainstalowano  rynny na górnej części zbiorników wody, a także budowane są  wały wokół wszystkich ostatnio dodanych zbiorników,” poinformował rzecznik.

Pomimo wtorkowych wypowiedzi twierdzących, że system odwodnienia będzie chronił stację elektrowni jądrowej i  firma jest gotowa stawić czoła tajfunowi, dzisiejsza informacja oznacza, że wysiłki TEPCO nie były wystarczające. Miało być tak wspaniale, a jest tragicznie!

 

Źródło: http://www.ibtimes.co.uk/japan-typhoon-etau-floods-send-hundreds-tonnes-contaminated-fukushima-water-into-ocean-1519222, rt.ru

 

One Reply to “Japonia -Światowe media “zapomniały” poinformować o tajfunie Etau który zaatakował Japonię”

  1. Dlaczego media ograniczyły informacje o tajfunie? Tworząc teorię spiskową powiedziałbym, że jest to wynik działania lobby atomowego. Katastrofa w Fukushimie znacznie podkopała wiarę w bezpieczeństwo energetyki jądrowej i finanse przemysłu jądrowego. Uruchomienie dwóch reaktorów w Japonii poprawiło światowy image. Dlatego nie są podawane informacje o protestach Japończyków, czy codziennych zrzutach ok 300 ton dziennie skażonej wody do Pacyfiku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*