Kalifornia – Koniec ery atomowej

Pacific Gas and Electric Co. poinformowało we wtorek o decyzji zamknięcia ostatniej elektrowni jądrowej w stanie Kalifornia. Elektrownia jądrowa zlokalizowana w Diablo Canion zostanie definitywnie zamknięta w 2025r. Będzie to symboliczny koniec ery atomowej w tym stanie.

California2

Jest to wynik umów z grupami społecznymi, które nie chcą takiego zagrożenia w miejscu zamieszkania..

Rząd Federalny wyrażał chęć przedłużenia pozwoleń na działalność reaktorów na następne 20 lat, ale PGiE dokonało oszacowania potrzeb energetycznych i podjęło decyzję o docelowym udziale energii odnawialnej ( słońce i wiatr ) w zaopatrzeniu w energię w wysokości 55% w roku 2031

California1

Sieć energetyczna Kalifornii jest dosłownie “zalewana” energią odnawialną dzięki regulacjom prawnym stanowiących  pierwszeństwo tego rodzaju energii przed energią nuklearną, czy pochodzącą z paliw kopalnych. Różnego rodzaju społeczne inwestycje sprawiają, że PGiE nie ma zapotrzebowania na swoją energię. Na spotkaniu z załogą elektrowni jądrowej w Diablo Canion przedstawiciel PGiE Pan Earleypowiedział: ” nasze analizy wykazują, że są okresy roku, gdzie ciągła praca elektrowni nie jest wykorzystywana i przynosi straty, gdyż np zmniejszenie ciągłości pracy elektrowni o połowę, powoduje dwukrotne zwiększenie kosztów stałych…”

Źródło: ww.sfgate.com/business/article/End-of-an-atomic-era-PG-E-to-close-Diablo-Canyon-8314258.php#photo-10419088

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*