Japonia – Fukushima złota kaczka znosząca złote jaja dla firm likwidujących Fukushimę.

Trzech prezesów japońskich firm ( Mitsubishi, Hitahi Ge, Toshiba) spotkało się  celem założenia konsorpcjum likwidującego Fukushima. Jest to działanie spotykające się z pełnym poparciem rządu Japonii i TEPCO, którzy wyznają zasadę “All Japan” . W praktyce oznacza to wyeliminowanie francuskiej firmy ARVEA z interesu. Amerykanie i Anglicy stanowią zewnętrzny komitet doradczy, nie mający  bezpośredniego udziału w zysku z likwidacji zakładu.

fighters-marketing-1

W świetle tych wydarzeń, wyraźnego znaczenia nabiera wystąpienie przedstawiciela TEPCO. Na spotkaniu konsorpcjum  18 kwietnia 2014r. TEPCO jako przyczyną dwukrotnego zatrzymania systemu filtracyjnego nukleoidów ALPS podało uszkodzenie teflonowego uszczelnienia filtru na skutek destrukcyjnego działania promieniowania przenikliwego, a ten filtr miał właśnie odseparowywać aktywne nukleoidy. Jako producenta TEPCO podało właśnie francuską firmę ARVEA, głównego dostawcę części do systemu ALPS. Oczywiście ARVEA zaprzecza temu. Jeżeli jednak byłoby to prawdą, to ARVEA popełniając taki technologiczny błąd wykazuje swoją ignorancje w kwestii problemów technologicznych przemysłu jądrowego. A mają budować naszą polską elektrownie jądrową.

1897738_636922689676375_1048184764_n

Ale informacja przekazana przez pracownika  Fukushimy ( z obserwacji wypowiedzi tej osoby, Fukushimadiary wyciąga wniosek, ze jest on wysoko postawionym aktywnym pracownikiem tej firmy), ujawnia jeszcze jeden aspekt  sprawy. Otóż Mitsubishi liczy na cichą kooperację  ARVEA i Mitsubishi. Cokolwiek to by znaczyło, jest to dziwna pozycja w stosunkach francusko japońskich.

Źródło: FukushimaDiary

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*